Bierzemy udział w Organic Marketing Forum

7. Międzynarodowe Spotkanie w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych

Na cały cykl przygotowany przez organizatora EKOConnect przy współpracy z organizacją BIO FACH (inni Partnerzy to Ekoland, ODR, ORA, Polska Ekologia składało się:

- wystawa ekologicznych artykułów spożywczych i produktów naturalnych – wystawa miała charakter fachowy i nie była skierowana do bezpośrednich konsumentów,

- dwudniowa konferencja prezentująca stan obecny w zakresie ekologicznych certyfikowanych produktów żywnościowych na terenie poszczególnych krajów Uni Europejskiej, ale i nie tylko… omawiano sytuację i zakres produkcji oraz hodowli zdrowej żywności w Gruzji, Mołdawi…

- biznes giełda partnerska – pomocne narzędzie w celu znalezienia właściwego partnera biznesowego oraz po prostu znaczącego hodowcy / plantatora: eko – żywności z EKO certyfikatem, bydła mięsnego, certyfikowanych super zdrowych warzyw i owoców itd. – całość według zasad zrównoważonego rolnictwa,

- wycieczki studyjne do ekologicznych certyfikowanych gospodarstw rolnych na terenie województwa mazowieckiego – analiza upraw ekologiczne borówki amerykańskiej, warzyw, zbóż, mleka, przetworów, soków, miodu i wosku pszczelego itp.


Koncepcja rolnictwa ekologicznego jest bardzo dobrze opisana przez IFOAM (http://www.ifoam.org)


O kolejnych ciekawych aktualnościach będziemy z przyjemnością Państwa informowali już wkrótce!

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową EKO Kodłutowo.

 


 
Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Skąd się biorą produkty ekologiczne cz.1

Skąd się biorą produkty ekologiczne cz.2 
Jak uprawia się ekologiczne owoce?

Często spożywając i patrząc na smacznie wyglądające owoce nie zastanawiamy się skąd one pochodzą, kto je wyprodukował, w jaki sposób zostały wyprodukowane. Produkcja ekologicznych owoców to długa historia z wieloma wątkami. Produkcja ekologiczna wyklucza stosowanie środków ochrony roślin. Rolnik ekologiczny przede wszystkim stara się zapobiec rozwojowi chorób i szkodników. Kiedy profilaktyczne działania nie poskutkują, wtedy stosuje metody biologiczne, mechaniczne  lub fizyczne.

Rolnik ekologiczny rozpoczynając nową uprawę zwraca uwagę na dobór odmian. Dostosowane do lokalnych warunków klimatycznych i glebowych są często stare odmiany owoców. Cechuje je także odporność na choroby.

Więcej…
 
Dlaczego warto jeść jabłka dawnych odmian?

Jedno jabłko z wieczora i nie trzeba doktora - głosi jedno z powiedzeń.  Podobnego zdania są lekarze i dietetycy, którzy zalecają spożywanie 1-2 jabłek dziennie. Dlaczego? Owoce te obfitują w liczne pozytywnie wpływające na nasze zdrowie i kondycję związki. Ale czy każde jabłko jest takie samo? Czy intensywne sadownictwo może dostarczyć nam tak samo wartościowe jabłka jak tradycyjne sady dawnych odmian?
Dawne odmiany są zdrowsze i bezpieczniejsze

Więcej…